Menu

ارتباط با ما | سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات مربوط به دفتر جذب مدرسان:


سوال 1 : شرایط مورد قبول جهت تدریس در مراکز تابعه مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی شامل چه مواردی می باشد؟


شرایط عمومی

1.اعتقاد عملی به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛

2.التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛

3.التزام به اصل ولایت فقیه؛

4.برخورداری از حسن شهرت و رفتار و اخلاق حرفه¬ای،

5.صلاحیت اخلاقی با تأیید حراست موسسه.

 شرایط اختصاصی مدرسان غیرخبره (مدرسانی که در درس درخواستی دارای تحصیلات دانشگاهی مرتبط می باشند )

1.دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی ­ارشد

2.دارا بودن سابقه تدریس و یا سابقه مهارتی/ اجرائی مرتبط مستند به مدت حداقل 3 سال با نظر کمیته علمی- ­تخصصی مربوطه

3. مرتبط بودن رشته­های متقاضی تدریس در دوره­های کارشناسی و کارشناسی­ ارشد.

4. دارا بودن شرط معدل: کارشناسی ارشد رشته های فنی و مهندسی 16 و سایر رشته ها 17. دکترا رشته های فنی و مهندسی 17 و سایر رشته ها 18.


تبصره 1: برای دانشگاه­های برتر کشور (با نظر کیته علمی- ­تخصصی مربوطه) شرط معدل یک نمره کمتر می­باشد.

تبصره 2: دارندگان مدارک معادل، داخلی و نیز مدارک دوره­های مجازی و غیرحضوری قابل قبول نمی­باشد.

تبصره 3: افراد با شرایط خاص از جمله شهره بودن در رشته مورد نظر از شرط معدل (با نظر کمیته علمی- ­تخصصی مربوطه) معاف خواهند بود.

5 . دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت تحصیلی برای آقایان.

6. کسب حداقل امتیاز 100 از جدول امتیاز دهی صلاحیت علمی مدرسان

7. اولویتهای جذب (اعضای انجمن نخبگان کشوری و یا استعدادهای درخشان دانشگاه­ها، کارآفرینان و الگوهای موفق، افراد با مدرک دکتری و یا دانشجویان دکتری، فارغ التحصیلان دانشگاه­های برتر کشور، افراد متأهل، جانبازان و ایثارگران و خانواده معظم شهدا)

8. متقاضیان جذب در گروه الهیات، فقه و علوم دینی می­بایست دارای مجوز معتبر تدریس از نهاد مقام معظم رهبری باشند.


شرایط اختصاصی مدرسان خبره/تجربی

·  احراز شرایط خبرگی فقط با نظر کمیته ­های تخصصی ذیربط و در شرایط خاص امکانپذیر خواهد بود.(آیین­نامه نحوه تشکیل و وظایف کمیته ­های علمی تخصصی مدرسان خبره تجربی دانشگاه جامع علمی کاربردی مصوب چهارمین جلسه از دور چهارم هیأت ممیزه دانشگاه مورخ 03/03/1394)

·  مدرس خبره/تجربی: به شخصی اطلاق میشود که ضمن احراز شرایط علمی و عمومی در یک زمینه یا حرفه خاص دارای تجربه، مهارت و تسلط کافی بوده، توانایی انتقال تجربه و تخصص خود به­ صورت تدریس را داشته و حداقل دارای ده سال سابقه مرتبط و مستند عملی برای تدریس دروس عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی به تشخیص کمسیون­ های تخصصی هیأت ممیزه باشد.

·  جذب مدرس خبره در رشته­ هایی که عنوان رشته مذکور در مقاطع تحصیلی کارشناسی ­ارشد و دکتری آن در سیستم آموزش عالی و مهارتی کشور ارائه می شود با هر تعداد سنوات و سابقه اجرائی امکانپذیر نمی­باشد.

·  کلیه متقاضیان دارای مدرک تحصیلی پایین­تر از کارشناسی­ ارشد، متقاضیان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ­ارشد و بالاتر که متقاضی تدریس در زمینه ­های تخصصی غیرمرتبط با مدرک تحصیلی خود می­باشند، در صورت دارا بودن شرایط زیر به تشخیص کمسیون تخصصی هیأت ممیزه و رأی نهایی هیأت ممیزه مجاز به تدریس می­باشند:

1.   دارا بودن حداقل 10 سال سابقه کار مرتبط و مستند برای تدریس در دروس عملی، آزمایشگاهی، کارگاهی و کارورزی و حداقل 15 سال برای تدریس در دروس نظری تخصصی به تشخیص کمیته ذیربط و تأیید هیأت ممیزه.

تبصره1: مدرسان خبره/ تجربی حداکثر مجاز به تدریس سه عنوان درس به تشخیص کمسیون تخصصی ذیربط و تأیید هیأت ممیزه می­باشند.

2. دارای توانایی تدریس و انتقال تجارب و تخصص

3. اخذ گواهی مهارت عمومی از مراکز تربیت مدرس دانشگاه

    تبصره2: مدرس خبره/ تجربی می­بایست طی پنج سال نسبت به ترفیع و ارتقاء خود اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم دارا بودن شرایط ترفیع و ارتقاء پس از دوره مقرر، مجوز تدریس مدرس لغو می­گردد.

4. دارا بودن شرایط سنی حداکثر 70 سال

سوال 2: مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده فیزیکی صلاحیت عمومی و علمی-تخصصی متقاضیان تدریس در مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی شهرداری تهران شامل چه مدارکی می باشد؟

جهت تسریع و تسهیل در تشکیل پرونده توسط متقاضیان، یک فایل zip شده (نحوه دسترسی: سایت موسسه، سامانه جذب مدرسان، در قسمت دوم تشکیل پرونده مدرسی)گذاشته شده است که در داخل آن دو فایل به نام صلاحیت عمومی و صلاحیت علمی- تخصصی گذاشته شده است. لطفاً تمامی فرم ها و کاربرگ های داخل صلاحیت عمومی و علمی تخصصی را به دقت تکمیل نمایید. همچنین اسکن کلیه مدارک خود را در قسمت اسناد پشتیبان، در پوشه های مربوط به خودشان بارگزاری نموده و در نهایت در دو سی دی تهیه نمایید. پس از آن از کلیه مدارک و فرم ها و کاربرگ ها پرینت گرفته شود و به همراه دو قطعه عکس به دفتر جذب مدرسان موسسه ارسال گردد.تمامی مدارک لازم  و مورد نیاز درجداول 1 تا 5  شیوه نامه تشکیل پرونده اعضاء هیأت علمی و مدرسان دورههای آموزش ترمیک، پودمان و تک پودمان مراکز تابعه موسسه ذکر شده است . نحوه دسترسی به شیوه نامه مذکور به شرح ذیل می باشد :

قسمت اول <  نحوه تشکیل پرونده مدرسین < دفتر جذب  <   معاونت ها < وب سایت مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهرانسوال 3: مراحل ثبت نام متقاضیان فاقد کد مدرسی جهت تدریس در دوره های ترمیک، تک پودمان و ضمن خدمت مراکز تابعه مؤسسه به چه شکلی است؟

با توجه به بخشنامه 38496/94/م تاریخ 94/08/23 معاونت محترم آموزشی دانشگاه جامع علمی- کاربردی و اعلام متوقف شدن ثبت تقاضای جدید تدریس، کلیه متقاضیان جدید جهت تدریس در دوره­های آموزش ترمیک، پودمان و ضمن خدمت مراکز تابعه موسسه می­توانند جهت تشکیل پرونده مدرسی و شرکت در مصاحبه عمومی و تخصصی موسسه حداکثر تا پایان مدت زمان اعلام شده فراخوان این مؤسسه (94/11/30)  اقدام نموده تا پس از تأیید در کارگروه­ های تخصصی موسسه و بازگشایی سامانه سجاد توسط دانشگاه جامع علمی- کاربردی، اقدامات لازم در چارچوب آیین­نامه­ ها و دستورالعمل­ های مصوب جهت دریافت کد مدرسی از دانشگاه جامع علمی- کاربردی واحد استان تهران صورت پذیرد. همچنین متقاضی باید طبق فراخوان جذب مدرسان موسسه عمل نموده و مدارک خود را براساس شیوه­ نامه تشکیل پرونده مدرسان دوره­ های آموزشی ترمیک، پودمان و تک­ پودمان مراکز تابعه موسسه در فایل مجزای تشکیل پرونده مدرسان ترمیک، پودمان و تک­ پودمان تکمیل نموده و از طریق مرکز مربوطه به موسسه ارسال نماید. . نحوه دسترسی به شیوه نامه مذکور به شرح ذیل می باشد :

قسمت اول <  نحوه تشکیل پرونده مدرسین < دفتر جذب  <   معاونت ها < وب سایت مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران


سوال 4: آیا کارکنان شهرداری تهران در اولویت پذیرش جهت تدریس در دوره های مختلف ترمیک، تک پودمان و ضمن خدمت مراکز تابعه مؤسسه قرار می گیرند؟

بلی

سوال 5: متقاضیان تدریس در دوره های مختلف ترمیک، تک پودمان و ضمن خدمت مراکز تابعه مؤسسه پس از تکمیل و ارسال مدارک به دفتر جذب مدرسین، به چه شکلی می بایست پیگیری نمایند؟

مدارک دریافتی داوطلبان پس از ارسال بررسی و نتایج طبق زمانبندی فراخوان به متقاضیان اعلام خواهد شد.

پس از طی مراحل فوق مراتب موافقت و یا عدم­ موافقت در خصوص متقاضیان تدریس طبق زمانبندی فراخوان از طریق پیامک، تماس تلفنی و یا ایمیل به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.


سوال 6: متقاضیان عناوین دروس موردنظرشان را در فرم ها و کاربرگ های مربوط بر چه اساسی تکمیل نمایند؟

متقاضیان جهت آشنایی با عناوین دروس ، دوره ها ، رشته ها و مراکز تابعه موسسه می توانند به فایل های پیوست شده در قسمت اعلام نیاز مدرسان ترمیک این وب سایت طبق آدرس زیر ، مراجعه نمایند .

اعلام نیاز مدرسان ترمیک  <  اعلام نیاز  <  سامانه جذب مدرسان < دفتر جذب <  معاونت ها < وب سایت مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران


سوال 7: نتایج مصاحبه عمومی و فهرست واجدین شرایط شرکت در مصاحبه تخصصی به چه صورتی اعلام میگردد؟


20-10 روز پس از برگزاری مصاحبه از طریق وب سایت مؤسسه طبق آدرس زیر به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.                        

      نتایج مصاحبه  <  سامانه جذب مدرسان < دفتر جذب  <   معاونت ها < وب سایت مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران


خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر و قبل از تکمیل پرونده مدرسی، شیوه نامه تشکیل پرونده مدرسی در دوره های آموزش ترمیک، پودمان و تک پودمان و دوره های آموزش ضمن خدمت مندرج در همین وب سایت را مطالعه نمایند و افرادی که حائز کلیه شرایط ذکر شده در شیوه نامه تشکیل پرونده مدرسی می باشند، می توانند جهت تدریس در تمامی دوره ها اقدام نمایند.

نحوه دسترسی به شیوه نامه مذکور به شرح ذیل می باشد :

قسمت اول <  نحوه تشکیل پرونده مدرسین < دفتر جذب  <  معاونت ها < وب سایت مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی شهرداری تهران


سوال 8:

بله